هدر
جمعه, 26 بهمن 1397 ساعت 18:48

خدابنده مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه سی امین دوره مسابقات ورزشی دانش‌آموزان دختر سراسر کشور در مشهد:درخشش آینده ورزش کشور در گرو تقویت ورزش دانش آموزی است.

خدابنده مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در مراسم افتتاحیه سی امین دوره مسابقات ورزشی دانش‌آموزان دختر سراسر کشور در مشهد:

درخشش آینده ورزش کشور در گرو تقویت ورزش دانش آموزی است.

امسال خراسان رضوی این افتخار را دارد که در جوار مضجع شریف امام هشتم عليه السلام میزبان 30 امین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان دختر سراسر کشور با شرکت بیش از 488 نفر از ورزشکاران و 230 نفر از مربیان، داوران و سرپرستان در قالب 83 تیم باشد.

این مسابقات که در سه رشته در حال برگزاری است علاوه بر رشته بسکتبال سه نفره، رشته های کبدی و لنگ برای نخستین بار است که در لیست مسابقات دانش آموزی دیده می شود.

تقویت ورزش دانش آموزی موجب تقویت ورزش باشگاهی و در نهایت باعث تقویت ورزش کشور در سطح ملی خواهد شد.

ما در آموزش و پروش خراسان رضوی نیم نگاهی به ورزش حرفه ای هم داریم چراکه اگر به این دانش آموزان توجه شود، آینده ورزش کشور درخشان خواهد بود.

برگزاری المپیاد های ورزشی درون مدرسه ای عاملی برای تقویت سطح کیفیت مسابقات کشوری است.

امروز دیگر تنها کارکرد ورزش برای اوقات فراغت نیست بلکه کارکردهای فردی، اجتماعی، سیاسی را نیز با خود به همراه دارد، هر چند که ورزش موجب ارتقا سلامت، افزایش امید به زندگی و طول عمر می شود اما کارکردهای دیگر آن هم مهم هستند.

ورزش نشاط و شادابی اجتماعی را افزایش می دهد، جسم و روح را تازه می کند، اضطراب و افسردگی را کاهش می دهد و موجب هویت بخشی به دانش آموزان می شود.

احترام به دیگران و جوانمردی در ورزش آموخته می شود و در شکل گیری هویت و برقراری تعامل اجتماعی دانش آموزان نقش بسیار مهمی دارد.

سازمان های ورزشی، پیام آور صلح، دوستی و همبستگی هستند و امروز توجه به کارکردهاي سیاسی و اقتصادی ورزش نیز از مواردی است که باید به آن توجه شود و از این منظر است که سرمایه گذاری در ورزش دانش آموزی تبلور و اهميت پیدا می کند.

خواندن 15 دفعه